Möödas on need ajad, mil veidi lohakas ja mitte nii väga hoolitsetud välimus oli meeste seas märk mehelikkusest. Tänapäeva naised ootavad ka meestelt enda eest hoolitsemisel rohkem vaeva nägemist.

Nõuandeid ja soovitusi naistele oma ilu eest hoole kandmiseks leiab rohkelt. Sarnaseid näpunäiteid meestele aga mitte üleliia palju.

Naised pole aga ainsad, kes vajavad korrapärast hoolitsust naha ja juuste eest. Samuti ei piisa sarnaselt naistele, ka meestel kõigest puhastamisest ja niisutamisest. Et vältida kuiva, karedat ja lõhenevat nahka, peavad ka nemad veidi rohkem naha heaolusse panustama.

Seega jagame teile, kallid mehed, mõningaid soovitusi, kuidas enda eest veelgi paremini hoolitseda!

1. Puhastamine

Sinu nahk puutub iga päev kokku erinevate keskkonnateguritega – saastunud õhk, auto heitgaasid, sigarisuits jt. See aga annab tubli hoobi su naha tervisele.

Meeste nahk iseenesest on juba teise struktuuriga. See on tavaliselt rasusem ja paksem. Seepärast on vajalik leida oma nahatüübile sobivaim puhastusvahend. See on oluline nii naha puhastamiseks, kui surnud naharakkude kõrvaldamiseks.

Kasutage kergeid puhastusvahendeid, mis puhastavad nahka ilma seda kuivatamata. Üks sagedasemaid veakohti on meeste puhul see, et nad ei puhasta oma nägu enne magama minekut. Vajutades nüüd aga oma põsed mõnusalt vastu pehmet patja, ummistab see poore veelgi.

2. Toniseerimine

Vaheetapp puhastamise ja niisutamise vahel, on toniseerimine, et puhtaks saada ka kõige tõrksamad poorid, parandada nahapinna kvaliteet ja lahendada konkreetseid probleeme, nt liigrasune nahk. Kõige olulisem roll on sel aga loomuliku pH taseme tasakaalustamine. Sellega valmistatakse nahapind ette niisutaja jaoks.

3. Niisutamine

Niisutamise eesmärk on vältida, või ravida juba tekkinud, kuiva, pragunenud ja tuhmi nahka. Kihelev ja kiskuv nahk on valulik. Selleks, et seda tüüpi nahka parandada, on vaja seda niisutada paksema kreemiga. NB! Kuid see ei tähenda seda, et kreem peaks olema ülemäära rasvane! Leidub väga häid kergemaid niisutajaid, mis suudavad naha niiskustaseme säilitada mitmeteks tundideks. Seega proovi erinevaid meestele toodetud kreeme ja leia endale sobivaim!

4. Kasuta päikesekreemi!

Taaskord asi, mida mehed kipuvad unustama. Soovituslikult oleks miinimum SPF 30 ja seda tuleks peale kanda 15 minutit enne päikese kätte minekut.

5. Koorimine

Koorimine on samuti oluline protsess meeste nahahoolduse puhul. Sellega saab eemaldada näolt ja kehalt surnud rakud, mis muidu nahapinnale kuhjuksid ja võiksid isegi bakteriaalset infektsiooni esile kutsuda.

Kord nädalas kasuta õrna, kuid graanulitega, näokoorijat, et pehmendada oma nahka ning säilitada särav ja tervislik välimus. Lisaväärtuseks on see, et koorimisega pehmendad ühtlasi ka karva folliikuleid. See aga omakorda muudab hõlpsamaks habemeajamise ja vähendab selle järgset nahaärritust.

6. Ära unusta huuli!

Ka huuled vajavad tähelepanu. Ka nemad kipuvad purunema, kui nende eest piisavalt hoolt ei kanta. Tulemuseks võib olla üsna pragunenud ilmega näotud huuled. Siin tuleb appi aga hea huulepalsam, mis kõrvaldab kõik need eelnevalt loetletud probleemid.

Ka aastate lisandumine mõjutab huuli. Vaata peeglist hoolikalt ja võid märgata, et nad ei näe enam nii nooruslikud välja, kui mõned aastad tagasi. Mehed ei saa huuli peita ka huulevärvi taha. Seega enneta probleeme ning kasuta mõnusalt niisutavat ja toitvat huulepalsamit, millel võiks ühtlasi olla ka kõrge SPF.

7. Enesekindlus ja rahulolu iseendaga

Iga hoolitsetud mehe tuumaks on julge ja enesekindel olek. Enesega rahulolu (mitte sassi ajada ülbusega) kiirgub välja kogu olemusest ja varjutab nii mõnegi ebakorrektsuse sinu välimuse juures.

Kokkuvõtteks

Kuigi palju asju saab ära teha ka kodus, võiks ka mees endale lubada kogenud ilutegijate hellasid käsi ilusalongis käies. Mees ja ilusalong ei ole ammugi enam nii harv nähtus. Salongi tasub tulla ka siis, kui sa siiani ei ole oma nahale suurt rõhku pannud, kuid huvi selle vastu on tekkinud aga teadmisi napib.

Pane julgelt kirja konsultatsiooni aeg https://book.saloninfra.ee/fortuuna ja saad üheskoos professionaalse klienditeenindajaga välja selgitada oma naha seisukorra ja hoolduseks vajalikud tooted.

Kohtumiseni salongis!

Fortuuna Ilusalong