Kui kohtad kedagi, on tihtipeale esimene asi, mida näed, tema juuksed. Olgu nad siis lühikesed või pikad, lokkis või sirged, heledad või tumedad, see ei loe, pilk pidama jääb neile nii või teisti. Seda just seetõttu, et juuksed on oluline osa inimese üldisest välimusest ning nende abil on võimalik väga ilmekalt väljendada oma isikupära.

Juuksehooldus – miks?

Et sinu kaunid kiharad, sõltumata nende värvist, pikkusest ja lainelisusest, jätaks alati hea mulje, on lisaks tavapärasele juukselõikusele vaja mõelda ka juuksehoolduse peale. Terved ja elust pakatavad juuksed kannavad samad iseloomujooned ka sinule üle.

Kui tihti peaks juukseid lõikama?

See on tihti vastakaid arvamusi tekitav küsimus. Levinuim seisukoht on, et seda võiks teha iga 4-6 nädala tagant. Kui soovid aga juukseid pikemaks kasvatada, võib kahe lõikuse vaheks jätta ka 6-8 nädalat. Kuid tegelikult ei ole oluline niivõrd päevade arv, kui juuste seisukord ja kasvu kiirus.

Miks peab juukseid lõikama?

Juukseotste lõikus või soengu lõikamine ei ole vajalik lihtsalt visuaalselt kauni ja näokujuga proportsionaalse välimuse andmiseks. Lõikusega saad vältida ka juukseotste lõhenemist ja tagada nende üldist tervist. Korrapäraselt lõigatud juuksed ei pea kasutama oma sisemist energiat ja toitaineid, et ravida kahjustatud juukseotsi.

Miks on juuksehooldus vajalik?

Juuksehooldus sisaldab endas juuste puhastamist ja niisutamist. Terved juuksed on säravad, läikivad ja puudutamisel siidised. Nendest ei leia kõõma ja nad on vastupidavad ning ei murdu nii kergesti. Terved juuksed on tunduvalt pehmemad, kui kahjustatud juuksed. Seepärast konsulteerige tavapärase juukselõikuse ajal juuksuriga ja paluge tal hinnata juuste seisukorda.

Levinud juuksehooldusprotseduurid

Kuumakääri lõikus

See on juukselõikuse viis, kus lõigatakse neid elektrooniliselt kontrollitud temperatuuriga kääride abil. Kogu lõikus tehakse püsiva temperatuuriga, mis valitakse juuksuri poolt vastavalt juuste struktuurile. Eesmärgiks on sulgeda juukseotsad, et nad oleksid kaitstud keskkonnast tulevate kahjustavate toimete eest.

Tulemuseks on vähem murduvad ja terved juuksed. Meetod sobib kõikidele juuste tüüpidele ja nii meestele kui naistele. Eriti ideaalne on see juukseid kasvatavale kliendile. Vilunud juuksur leiab spetsiaalse tehnika abil üles ka kõige tõrksamad juukseotsad. Suurima efekti saavad need, kelle juuksed on oma olemuselt kuivad ja lokkis, kuid keemiliselt rikkumata. Väikseim muudatus on oodata aga liialt töödeldud ja/või blondeeritud juuste puhul.

Millist efekti omab kuumakääri lõikus?

1. Juuksed muutuvad kohevamaks
2. Elutud juuksed taastuvad ning püsivad kauem terved
3. Lõhenenud juukseotsad saavad terveks ja tugevaks
4. Lokkis juuksed on peale kuumakääri lõikust veelgi vetruvamad ja mõnusalt elastsed

Joico juuksehooldus

Hoolduse eesmärk on juuste puhastamine viimistlusvahendite jääkidest ja toita ning ravida juukseid intensiivselt nii seesmiselt kui ka väliselt. Hooldus on väga tõhus ning erinevus on näha koheselt. Protseduur kestab keskmiselt 1 tund ja sisaldab nelja eri etappi.
1. Juuste sügavuti puhastamine, koorimine ja niisutamine.
2. Juuste pH taseme ühtlustamine juurtest otsteni. Tulemuseks siledamad juuksed.
3. Juuste tugevdamine seesmiselt, et vähendada nende katkemist. Ühtlasi taastatakse ka juba rikutud juuksed.
4. Protseduur lõppeb juustele niiskuse lisamise ja mõnusa peanahamassaažiga.

Joico juuksehoolduse järgne tulemus on silmaga koheselt nähtav. See esmane efekt püsib 1-2 kuud.

Kokkuvõtteks

Korralik juuksehooldus võiks olla sinu iluprotseduuride üks tähtsamaid osasid. Kehvas olukorras juukseid on teiste eest raske varjata, mistõttu mõjub see halvasti ka nende inimeste enesekindlusele ja –hinnangule. Korrapäraselt juuksurit külastades, ja regulaarseid juuksehooldusi tehes, ei ole sinul aga selle pärast küll vaja muret tunda!

Kui Sa nüüd tunned, et võiksid juuste hooldamisega alustada, siis oled oodatud https://book.saloninfra.ee/fortuuna
Tel. 734 64 94