Kõndimine, jooksmine, hüppamine, lisaks diabeet ning põletikest vigastuste ja valede jalanõude kandmiseni välja. Kõik need, ja mitmed lisategurid, mõjutavad sinu jalgade seisukorda ja tervist kohati lausa igapäevaselt.

Jalad koosnevad suisa 26st luust, muutes nad sedasi üheks keha kõige keerulisemaks piirkonnaks. Kuigi peamisteks jalgade tervist mõjutatavateks teguriteks peetakse ebasobivad jalatseid, vananemist ja diabeeti, on väär arvata, et erihoolitsused – pediküür ja ravipediküür – on mõeldud vaid eakamatele.

Kui ka sina oled üks neist, kes peidab ka kõige kuumemal suveilmal on jalad kinnistesse kingadesse, loe kindlasti allolevat artiklit. Räägime sulle nii tavapärase pediküüri kui ka spetsiaalse ravipediküüri olemusest ja kasutuse võimalustest.

Pediküür

Tõenäoliselt on raske leida inimest, kes ei oleks kuulnud pediküüri hoolitsusest. Küll aga on tunduvalt rohkem neid, kelle jaoks on uudissõnaks ravipediküür.

Klassiklaine pediküür ja ravipediküür – mis vahe neil on?

Klassikaline pediküür tegeleb peamiselt jalgade kosmeetilise välimusega. See on suunatud rohkem ilule ja esteetilisusele.

Ravipediküür tegeleb probleemsemate jalgadega. Vaatamata oma kirurgilisele nimele, on see mitteinvasiivne ravi, mis keskendub varbaküünte ja jalataldade ravile.

Klassikaline pediküür

Pediküür ehk jalahoolitsus on protseduur, mille käigus saavad sinu jalad esteetiliselt kauni välimuse. See koosneb tavapäraselt jalavannist, küünte ja küünenahkade korrastamisest ning pahkunud naha ja nahapaksendite eemaldamisest koorimise teel. Hoolitsuse lõpetab jalamassaaž ja soovi korral küünte lakkimisega.

Klassikaline pediküür on mõeldud rohkem kergemate jalgade visuaalset välimust „rikkuvate“ probleemide eemaldamiseks.

Ravipediküür

Ravipediküür on aga tunduvalt suurema mõjuga ja selle abil on võimalik kõrvaldada ka päris tõsised jalavaevused. Olgu siinkohal nimetatud näiteks vaid sissekasvanud küüned, küüne- ja nahaseen, diabeetiline jalg, konnasilmad, sügavad kannalõhed, tugevad nahapaksendid ja trauma tagajärjel moondunud ja deformeerunud varbaküüned.  

Meie salongis töötavad pediküürid on läbinud mitmeid koolitusi, mistõttu saavad nad aidata ka just selliste vaevustega pöörduvaid kliente. Peale protseduuri on väga tavapärane, et klient, kes tuli mureliku ja õnnetuna, lahkub kaunite hoolitsetud jalgade, ja värvilist küüntega ning julgeb edaspidi uhkusega näidata oma ilusaid jalgu ka lahtistes jalatsites.

Millest koosneb ravipediküür?

Ravipediküüri käigus hinnatakse esmalt su jalgade tervist ja pannakse paika hoolitsuste plaan. Levinuimad protseduurid on sügavpuhastus, küünte lihvimine ja neile kuju andmine, surnud rakkude eemaldamine ja jalgade koorimine ning jalgade sügavuti niisutamine. Soovikorral lõppeb protseduur küünte lakkimisega.

Pediküür meestele

Kuid oluline on märkida, et tegemist ei ole vaid naistele suunatud hoolitsusega. Ootame kindlasti ka kõiki mehi ja rõõm on tõdeda, et üha rohkem neid ka meie poole pöördub. Eriti tihti just spordi(traumade) tagajärjel deformeerunud varbaküünte ja valutavate kannalõhede tõttu.

Levinuimad vaevused, mida saab ravipediküüriga kõrvaldada

Sissekasvanud küüned

Tavaliseks põhjuseks on varbaküünte ebaõige ja/või liiga lühikeseks lõikamine.

Paksendid ja lõhed

Sagedasemaks põhjustajaks on kuiv nahk, hõõruvad jalanõud ja surnud naharakkudest paksendid, mida ei ole ära viilitud. Põhjuseks võib olla ka seeninfektsioon.

Jalgade seenhaigused

Kõige sagedasem probleem sportlaste puhul. Põhjustajaks on ebapiisav jalatsite eest hoolitsemine, jalgade haudumine ning paljajalu ringi liikumine. Sümptomiks põletustunne, sügelus ja punetus.

Kellel on ravipediküür mõeldud?

Ravipediküür sobib kõigile, kellel on tekkinud ülalnimetatud vaevused. Eriti oodatud on nii ennetuseks kui tagajärgede eemaldamiseks:

  • sportlased (jooksjad, balletitantsijad),
  • diabeetikud,
  • kõrgete kontsade kandjad,
  • inimesed, kelle töö nõuab palju jalgade peal seismist,
  • ja kõik, kes tunnevad ebakindlust oma jalgade visuaalse välimuse pärast.

Kui ka sina tunned, et sooviksid end oma jalgade visuaalse välimuse suhtes kindlamini tunda, ära oota! Broneeri endale sobiv aeg juba täna: https://book.saloninfra.ee/fortuuna