Külma ilma ja madala õhuniiskuse tagajärjeks on kuiv õhk, mis napsab iga päev niiskust ka sinu nahast. Seda eriti just sinu näonahalt. On ju su kaunis nägu just see, mis erinevalt ülejäänud kehast õue minnes katmata on. Ja vähe sellest – astudes siseruumi tabab su nägu mõnus ja soe õhupahvakas, mis on aga kütmise perioodist tingituna samamoodi kuiv.

Täiendav niisutus aitab, kuid noorusliku ja siledama naha säilitamiseks on vaja pingutada pisut rohkem. Seega, kui mitu numbrit väiksema näonaha tunne on ka sinule tuttav, loe kindlasti edasi, et teada saada, kuidas oma ilusa palge eest paremini hoolitseda.

Kiirus ennekõike!

Ilma kohese hoolduseta võib kuiv nahk kehvemal juhul hakata pragunema ja isegi veritsema. Karm talvetuul muudab probleemi aga veelgi ebameeldivamaks.

1. Pese leige veega!

Kuum dušš ja mõnusalt soe vann tunduvad külmal talveilmal veelgi ahvatlevamad. Kuid kui sa saad, ja eriti just pestes lihtsalt oma käsi ja nägu, kasuta leiget vett. Sellega saad vältida liigset loomuliku õlikihi nahalt minema uhtumist.

2. Niisuta koheselt!

Su nahk ei vaja mitte lihtsalt niisutamist, vaid kohest tegutsemist peale pesu. Niisutava vahendi määrimine kergelt kuivatatud nahale aitab selle toimeaineid nahal paremini vastu võtta. Hoia kreemipurk kraanikausi lähedal!

3. Niisutaja vali hoolikalt!

Jälgi, et su niisutav kreem ei sisaldaks naftapõhiseid koostisosi, sest need võivad su nahka talvekuudel veelgi enam kuivatada. Eelista naturaalseid ja toitvaid osiseid ning õlil baseeruvaid lahendusi veebaasil tehtutele.

4. Kaitse!

Käte ja kehaga on lihtne – käpikud kätte ja riided selga. Näo puhul on see veidi keerulisem. Siin anna võimalus oma sallil silma paista ja tõmba ta sügavast mantlipõuest julgelt üles poole.

NB! Kaitset ei vaja sinu nägu mitte ainult külma ja tuule eest! Sama oluline on ka päikese peale mõelda! Seega päikesekaitsekreem talvises näohoolduses on täiesti omal kohal.

5. Niisuta õhku!

Õhku kuivatavate küttesüsteemide tõttu võiks kaaluda õhuniisutaja paigaldamist. Seda eriti just magamistoas, et toaõhku veidi parendada ning öö jooksul mõnusalt niisutatud õhuga nägu paitada.

6. Joo!

Talvisel ajal kaldume vähem vett jooma. Ära aga unusta, et lisaks välisele niisutamisele soovib nahk saada lisatuge ka sinu seest. Väikese sidruniga mõnusalt toesoe vesi on ühtaegu värskendav ja niisutav!

7. Toitu õigesti!

Kõrge veesisaldusega toitude söömine (arbuus, õunad, kiivid, tomatid ja kurgid ning palju muud) omab sarnast efekti vedeliku joogi kujul tarbimisega. Veendu ka, et saad toidust piisavalt C-vitamiini ja tsinki, et toetada kollageeni ja elastiini loomulikku tootmist. Omega-3 rasvhapped, mida on hea saada rasvasematest kaladest ja linaseemnetest, annavad su nahale ehitusplokid, mis on vajalikud sileda ja pehme naha hoidmiseks.

8. Koori!

Niisutajad ei saa oma tööd maksimaalselt hästi teha, kui neid ootab nahapeal ees surnud naharakkude kaitsemüür. Koori regulaarselt oma nägu ning lisa peale seda koheselt mõnus annus niisutavat kreemi nahale. Tunned erinevust?

9. Väldi toksiine, eriti allergeene!

Talvine nahk on niigi hellem ja hapram, seega väldi ärritavaid ja rohkelt keemiliselt töödeldud detergente. Eelista kergeid ja õrnu puhastusvahendeid ja niisutajaid.

10. Vaata üle (ja vajadusel vaheta) oma puhastusvahendid

Valesti valitud näopuhastid võivad olla su kuiva naha vastu erakordselt julmad. Seega jälgi, ja vajadusel konsulteeri kosmeetikuga, et puhastamiseks kasutatavad vahendid oleksid sinu nahatüübile kõige sobivamad. Ära jäta pikemat vahet, kui 30sekundit, naha puhastamise ja niisutava vahendi peale kandmise vahel. Ka seeläbi saad vähendada naha kuivamist.

Kokkuvõtteks

On öeldud ka, et kui sinus ei valitse sisemine rahu, ja su nahk on stressis, võib see halvasti mõjuda ka korralikule näohooldusele ja tublide kreemiosakeste imendumisele. Lõõgastavad protseduurid, massaaž ja mõnusad näomaskid on siin omal kohal!

Näomaskid, ka isetehtud, pakuvad talvel kindlasti lisaannuse vajalikku niiskust. Kasuta naturaalseid koostisosi nagu mesi, avokaado, jogurt, oliivi-, mandli- ja jojobaõli, banaani ja aaloed. Vali neist omale meelepärased ja sega nad kokku kreemjaks pastaks. Seejärel aseta ca 10-30 minutiks oma näole. Kui soovid aga kodused toimetamised korraks unustada, ja lasta end paitada vilunud käte poolt, leia endale sobivaima auraga ilusalong!

Sinu Fortuuna Ilusalong!